کشف بزرگترین کفش چرم مصنوعی اسپرت در هلند

کفش چرم مصنوعی اسپرت یکی از اقلام کفشی است که برای محافظت و آرامش پای انسان طراحی شده است. آنها اغلب با جوراب پوشیده می شوند. از کفش ها به عنوان یک وسیله تزئینی و مد نیز استفاده می شود.

طراحی کفش ها در طول زمان و از فرهنگی به فرهنگ دیگر بسیار متفاوت بوده است، به طوری که فرم در اصل به عملکرد گره خورده است.

اگرچه پای انسان می‌تواند با زمین‌ها و شرایط آب و هوایی مختلف سازگار شود، اما همچنان در برابر خطرات محیطی مانند سنگ‌های تیز و دمای شدید که کفش‌ها در برابر آن محافظت می‌کنند، آسیب‌پذیر است. برخی از کفش‌ها به‌عنوان تجهیزات ایمنی استفاده می‌شوند، مانند چکمه‌های فولادی که در کارگاه‌های صنعتی کفش‌های مورد نیاز است.

علاوه بر این، مد اغلب عناصر طراحی زیادی را تعیین می کند، مانند اینکه کفش ها پاشنه بلند یا تخت داشته باشند. کفش‌های معاصر از نظر سبک، پیچیدگی و هزینه بسیار متفاوت هستند. صندل های پایه ممکن است فقط از یک زیره نازک و بند ساده تشکیل شده و با هزینه کم فروخته شوند.

کفش های مد روز ساخته شده توسط طراحان معروف ممکن است از مواد گران قیمت ساخته شده باشند، از ساخت و ساز پیچیده استفاده کنند و با مبالغ زیادی به فروش برسند.

برخی از کفش‌ها برای اهداف خاصی طراحی شده‌اند، مانند چکمه‌هایی که به‌طور خاص برای کوهنوردی یا اسکی طراحی شده‌اند، در حالی که برخی دیگر کاربرد عمومی‌تری دارند، مانند کفش‌های کتانی که از یک کفش ورزشی خاص به یک کفش استفاده عمومی تبدیل شده‌اند.

به طور سنتی، کفش ها از چرم، چوب یا بوم ساخته می شدند، اما به طور فزاینده ای از لاستیک، پلاستیک و سایر مواد مشتق شده از پتروشیمی ساخته می شوند.

در سطح جهانی، صنعت کفش یک صنعت 200 میلیارد دلاری در سال است 90 درصد کفش‌ها به مکان‌های دفن زباله ختم می‌شوند، زیرا مواد جداسازی، بازیافت یا استفاده مجدد از آنها سخت است.